ez-sep-2

Zemnieku saimniecības “Ezerlejas” vēsture

Līdzīgi kā daudz kas cilvēku dzīvē, arī “Ezerlejas” ceļojums sākās neparasti. 90. gados šo zemi mantoja īpašnieku, kas gadiem ilgi apstrādāja zemi šajā reģionā, pēcteči. Teritorija tika attīrīta, paplašināta, parādījās dīķi un pirmie dzīvnieki.

Toreiz Guntis Lauciņš un Evita Jākobsone vēl nevarēja iedomāties, ka liks pamatus veiksmīgam uzņēmumam, kas sāka attīstīties 1992. gadā. Kamēr saimniecība harmoniski attīstījās un piepildījās ar citiem dzīvniekiem, draugi un paziņas uzstāja, ka šī vieta jāatver arī apmeklētājiem – tā arī sākās “Ezerlejas” aktīvā dzīve, kas tagad piedāvā naktsmītnes, atpūtu brīvā dabā ar makšķerēšanu un pirti, kā arī sniedz iespēju pavadīt laiku kopā ar 52 dažādām dzīvnieku sugām.

Veiksmīgi tika nodibināts fazānu audzēšanas uzņēmums un vēlāk arī kokapstrādes uzņēmums. Saimniecībai bija arī citi plāni, bet diemžēl 2008. gada globālā krīze ieviesa savas korekcijas. Taču Guntis un Evita neļāvās pesimismam un turpināja priecēt cilvēkus ar šīs vietas bagātību un skaisto dabu.

Šādi mainījās šīs vietas ainava

1994-1999

1994 – 1999

2001-2005

2001 – 2005

2010-2011

2010 – 2011

2016-2020

2016 – 2020

Laikam ejot, bērni izauga un sāka patstāvīgu dzīvi ar savām interesēm. Un, lai gan “Ezerlejas” atpazīstamība pieauga, Guntis un Evita saprata, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt savā dzīvē. Šo 20 darbības gadu laikā daudz kas jau bija paveikts un daudzas grūtības bija pārvarētas, taču viņi saprata, ka iespējams izdarīt vēl vairāk, bet tas prasa jaunus spēkus, enerģiju un idejas.

Tāpēc tika pieņemts stratēģisks lēmums pārdot “Ezerlejas” tādai pašai unikālai ģimenei, kas vēlēsies ne tikai saglabāt, bet attīstīt arī tālāk potenciālu, kas slēpjas šajā vietā.

No ģimenes uz ģimeni, no paaudzes paaudzē. Jauna lappuse “Ezerlejas” vēsturē sākās 2020. gadā pēc tam, kad jauna ģimenes komanda iegādājās zemi un saimniecību, lai saglabātu un veicinātu tās vērtības un tradīcijas, ar kurām mūsu reģions ir tik bagāts, un lai nodotu tās tālāk nākamajām paaudzēm.

Tālāk jūs varat iepazīties ar materiāliem par to, kādu ceļu mēs jau esam nogājuši, un mēs vienmēr priecāsimies Jūs redzēt pie mums ciemos.

ez-sep-2

Vietas vēsture attēlos

“Ezerlejas” šobrīd. Atvērta viesiem

2007.g. – mūsdienas

Mūsdienās “Ezerlejas” ir unikāla dabas telpa, kurā 5 hektāri ir atvēlēti zoodārzam, kempingam, makšķerēšanas vietām ar smilšu pludmali peldēšanai un atpūtai. Atlikušos 7 hektārus klāj bagātīgs mežs, kurā dzīvo vairāk nekā 20 brieži.

Veicām soļus zoodārza izveidē

2005. — 2007.g.

Mūsu pirmā komercdarbība sākās ar pirmo putnu – fazānu – ieviešanu saimniecības vajadzībām. Tas kalpoja par platformu idejai par pilnvērtīga zoodārza izveidi. Pēc tam tika ievesti arī citi dzīvnieki un organizēta zoodārza pirmā daļa.

Izrakām un piepildījām teritorijā esošos dīķus

2003. — 2005.g.

Savām vajadzībām tika izrakti dīķi, kam pašreizējās formas iegūšana prasīja vairākus gadus. Pēc tam divi lielākie dīķi tika piepildīti ar zivīm.

Sakopām teritoriju un uzbūvējām pirmo mājiņu

1992. — 2005.g.

Viss sākās no baltas lapas – bija tikai mežs. Mēs izveidojām piknika vietas un izplānojām vietu mājiņai. Tad sākās mājas, garāžas un pirts ar ezeru celtniecība.

ez-sep-2

Mūsu sasniegumi un panākumi

ez-sep-2

Perspektīvas, plāni, misija

Mēs nestāvam uz vietas un ejam kopsolī ar laiku, realizējot savu misiju izveidot unikālu vietu, kur cilvēki var pieslēgties dabas enerģijai un pabūt vienatnē ar sevi. Šeit un tagad.

Pateicoties tam, ka mūsu teritorija atrodas ekoloģiski tīrā Vidzemes reģionā, mēs esam apņēmušies popularizēt lauku tūrismu un atpūtu brīvā dabā visiem Latvijas un citu valstu iedzīvotājiem. Atpūšoties mūsu kompleksā kopā ar ģimenēm, cilvēki labprāt atceras šo vietu un turpina atgriezties pie mums daudzu gadu garumā.

Steidzīgais mūsdienu ritms atstāj cilvēkiem maz vietas sev pašiem, mēs esam zaudējuši spēju dzirdēt un ieklausīties savā iekšējā pasaulē, atrasties šeit un tagad, lai sajustu patieso dzīves ritmu.

Mēs rīkojam gan svinības, gan korporatīvos pasākumus, mūsu galvenā vērtība ir dalīties ar dabu un šiem dzīves mirkļiem, kad gribas atgriezties pie burvības un saplūst ar dabu vēl un vēl… Sajust dzīvi katrā elpas vilcienā.

Mēs esam uzņēmuši kursu atpūtas vietas nepārtrauktai attīstībai, pastāvīgi izvirzot sev jaunus mērķus, lai uzlabotu teritoriju un viesu komfortu.

Mūsu tuvākie mērķi

Celtniecība

Mazu mājiņu

Uzbūvēt vairākus mazus guļbūves viesu namus nelielām kompānijām un atpūtai ģimenes lokā. Šīs mājiņas ļaus viesiem palikt pa nakti un atpūsties, tostarp arī ziemas sezonā. Mājiņu plānojums un dizains jau ir izstrādāts.

Celtniecība

Viesu mājas

Uzcelt lielu viesu namu ar kopējo platību 150 kvadrātmetri kopā ar peldbaseinu un pirts kompleksu, kas ļaus viesiem atpūsties un svinēt dažādus pasākumus visu cauru gadu. Mājas projekts jau ir gatavs, un pašlaik notiek detaļu saskaņošana ar attiecīgajām institūcijām.

Attīstība

Infrastruktūras

Nākotnē plānojam attīstīt teritorijas infrastruktūru, uzbūvēt nelielu ēdināšanas pakalpojumu, labiekārtot celiņus un zālājus, modernizēt zoodārzu un papildināt zoodārzu ar jaunām dzīvnieku sugām.

Piesaiste

Investīciju

Mēs aktīvi piesaistām investorus un varam piedāvāt abpusēji izdevīgu sadarbību. Ja jūs interesē mūsu atpūtas zonas attīstība, lūdzu, sazinieties ar kempinga administrāciju, zvanot vai rakstot uz mājaslapā norādītajiem kontaktiem.

ez-sep-2

Mūsu reģions un pagasts

“Ezerlejas” atrodas vietā, kas ir piepildīta ar dabu un vēsturi. Par Launkalnes pagasta pirmsākumiem tiek uzskatīta Kuceniešu pagasta dibināšana, kas fiksēta dokumentos 1601. gadā, kur 17.-18. gadsimtā tika dibināta Launkalnes muiža, kā arī Brantu, Rozes un Grestes muižas.

1935. gadā Cēsu apriņķa Launkalnes pagasta (līdz 1925. gadam Brantu pagasts) platība bija 70,78 km², un iedzīvotāju skaits bija 1186 cilvēki. 1945. gadā pagastā izveidoja Brantu un Launkalnes ciema padomes, bet 1949. gadā pagastu likvidēja. Tagadējā Launkalnes pagasta teritoriālā attīstība sākas ar Cērtenes ciemu, kas tika izveidots 1945. gadā Valkas apriņķa Smiltenes pagastā. Cērtenes ciems ietilpa Smiltenes (1949.-1959.g.) un Valkas (pēc 1959.g.) rajonos. 1951. gadā Cērtenes ciemam pievienoja Niedrāju ciema Vorošilova kolhoza teritoriju. 1968. gadā Cērtenes ciemu pārdēvēja par Launkalnes ciemu. 1979. gadā daļu ciema teritorijas pievienoja Palsmanes ciemam. 1990. gadā ciemu pārveidoja par pagastu. 2009. gadā Launkalnes pagasts tika iekļauts Smiltenes novada administratīvajā teritorijā.

Mūsdienās Launkalnes pagasts ir meža zemēm bagātākais pagasts Smiltenes novadā. Meži šeit aizņem 16128 ha pagasta teritorijas, kas sastāda 72,6%, savukārt lauksaimniecības zeme aizņem 3770,9 ha.

Pagasta teritorijā atrodas 16 dažāda lieluma ezeri. Lielākie no tiem ir Lizdoles ezers – 53,9 ha, Niedrājs – 17,7 ha, Spicieris – 16 ha, kas ir arī paši lielākie ezeri visā Smiltenes novadā. No 13 upēm un upītēm lielākās ir Abuls, Rauza, Vija, bet lielākais

no 10 purviem ir Krievu purvs – 154 ha. Pagasta teritorijā atrodas arī Kapusila karjers.

Launkalnes pagasta lepnums ir krāšņā un maz skartā daba, kas piesaista apkārtējo uzmanību, tāpēc Launkalnes pagasta iedzīvotāji rūpējas par to, lai gan vietējie, gan viesi varētu ieraudzīt bagātīgo un interesanto dabu.

Pagasta teritorijā atrodas Mežoles liegums, kas ir īpaši aizsargājama dabas teritorija. Tas ir viens liels vienlaidu meža masīvs ļoti paugurainā reljefā. Specifisko reljefa un hidroloģisko apstākļu dēļ tika konstatēta liela biotopu un putnu sugu daudzveidība. Par dabas neskartību liecina Rauzas un Šepkas upes – tīras mežu upes ar izteiksmīgu ieleju. Te konstatētas Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstīto upes pērleņu kolonijas un ir izveidoti Šepkas un Rauzas dabas liegumi.

Noteikti apmeklējiet Vidzemē

Turaidas pils

Gūtmaņa ala

Siguldas pils

Cēsu pils

Trošu vagoniņš pāri Gaujai

Aerodium vēja tunelis

Bobsleja trase Siguldā

Līgatnes dabas takas

ez-sep-2

Raksti un jaunumi par mums

“Ezerlejas” – tas nav tikai kempings. Pie mums visu laiku notiek kaut kas jauns. Zoodārzs dzīvo pats savu dzīvi un pakāpeniski piepildās ar jaunām dzīvnieku sugām. Dīķi piepildās ar jaunām zivju sugām. Paredzēta jaunu māju celtniecība un teritorijas modernizācija.

Šajā sadaļā jūs atradīsiet saites uz dažādiem rakstiem un reportāžām par saimniecību, kā arī varēsiet lasīt jaunākos paziņojumus un jaunumus sponsoriem un viesiem.  

Jaunākās ziņas

Pusaudži potē dzīvniekus zoodārzā “Ezerlejas” (LV)

Superģimenei pasniegs olu (LV)

Noskaidroti “superģimene” pasākuma uzvarētāji (LV)

Reportāžas un citi video

ez-sep-2

Kā pie mums nokļūt?


Kā atrast vietu?

Vai Jūs ceļojat ar automobili vai citu transporta veidu? Visvienkāršākais ceļš: brauciet pa trasi E2. Galvenais orientieris – pagrieziens uz Laukalni (izkārtne “Ezerlejas”). No pagrieziena līdz vietai apmēram 6 kilometri.

Jūs varat atrast mūs pēc navigatora: Launkalnes pag., Smiltenes nov., Launkalne LV-4718. Precīzās vietas koordinātes: 57.176000, 25.503421

Sazinieties visos jautājumos:

Piezvanīt: +371 26 357 959
Uzrakstīt WhatsApp